ZATRZYMAJ SIĘ I ŻYJ
Dodane przez wallace dnia 04 lipiec 2008 17:53:07
"Wyciągając trąbę w górę, słoń do mrówki mówi czule:
Pociąg to jest wielkie zwierzę, więc go znak lub szlaban strzeże.
Zapamiętaj mrówko miła, byś ostrożna zawsze była!
Pociąg tutaj ma pierwszeństwo, więc zachowaj bezpieczeństwo!"


Rozszerzona zawartość newsa
Dnia 2 lipca 2008 r. Troje członków Grupy Społecznych Instruktorów Młodzieżowych (Dominika, Marcin i ja) wspierała ogólnopolską kampanie „Zatrzymaj się i żyj”. Polega ona na przestrzeganiu kierowców przed niebezpieczeństwem przejazdów kolejowych i namawia do bezpiecznego ich przejeżdżania.

            Przy współpracy z Polskimi Kolejami Państwowymi, Służbą Ochrony Kolei, Policją patrolowaliśmy przejazd kolejowy we Władysławowie. Naszym zadaniem było zachęcanie społeczeństwa do nauki pierwszej pomocy oraz wspólnych ćwiczeń RKO.

Podejście ludzi było bardzo różne. Począwszy od takich, którzy z chęcią, bez jakichkolwiek słów namowy podchodzili do „Ani”; poprzez tych, którzy dawali się skusić naszym namowom; a kończąc (NIESTETY) na tych rezygnujących z nauki z pretekstem: „Nie dziękuje, my mamy wakacje!”

W czasie trwania naszych akcji reanimacyjnych co chwilę przejeżdżał wagon kolejowy, z głośnika rozbrzmiewał się głos dziewczynki, promujący kampanie, policjanci i członkowie PKP rozdawali ulotki, a kierownik przedsięwzięcia apelował o bezpieczeństwo.

            Kilka godzin naszej pracy szybko minęło. Dnia 2 lipca przejazd kolejowy we Władysławowie był bezpiecznie przekraczany przez kierowców. Ale czy tak jest zawsze? Kierowco, pamiętaj! Zatrzymaj się i żyj!

Kolejna tego typu akcja odbędzie się pod koniec sierpnia w Łebie.

 
Monika Sikora