Ogólnopolski Obóz dla Społecznych Instruktorów Młodzieżowych PCK
Dodane przez Timonvit dnia 10 wrzesień 2012 10:41:09
         W dniach 06-23.08.2012 nasza koleżanka Magdalena Meyer wzięła udział w ogólnopolskim obozie dla Społecznych Instruktorów Młodzieżowych Polskiego Czerwonego Krzyża, zorganizowanym przez Zarząd Główny PCK.
         Co czekało na nią w Sulejowie? Zapraszamy do przeczytania relacji! :)

Rozszerzona zawartość newsa
Sulejowskie Opowieści

      Uczestników było 63, natomiast kadr liczyła 12 osób. Obóz był bardzo dobrym ugruntowaniem wiedzy o Czerwonym Krzyżu jak i również o Międzynarodowym Prawie Humanitarnym. Pomógł mi zebrać moją wiedzę w jedną całość. Dopiero na obozie poznałam jak wielkim stowarzyszeniem jest Czerwony Krzyż, jak bardzo pomaga wszystkim na całym świecie. 
      Interesujące okazały się być zajęcia z tolerancji prowadzone przez gościa z Macedonii Toshe. Wprowadził on nas w działania programu Youth On The More. Jest to program dla młodzieży, tworzony przez młodzież na całym świecie. 
      Ciekawą częścią obozu były również ćwiczenia nocne, które uświadomiły nam jak czują się osoby podczas konfliktów zbrojnych i wojen
      Bardzo dziękuję wszystkim którzy przyczynili się do mojego wyjazdu na obóz. Uważam iż powinien go przejść każdy kto chce pogłębić swoją wiedzę na temat Czerwonego Krzyża, Czerwonego Półksiężyca i Międzynarodowego Prawa Humanitarnego. Obóz ukazuje potrzebę humanitaryzmu na świecie, ukazuje jak wiele człowiek może zrobić dla drugiego człowieka.

Magdalena Meyer