Punkt Pokazowy dla SOSW 07.06.2013
Dodane przez Timonvit dnia 12 czerwiec 2013 10:02:45
 Dnia 7. Czerwca, w piątek ok. godziny 10.00 wolontariusze w składzie: Szymon Piotrowski, Marta Chłopińska, Ola Jędrzejczyk, Sebastian Miller, Dorota Bieszke i Wanda Roda dotarli do SOSW w Wejherowie, rozstawili namiot, sprzęt i rozpoczęli pokaz pierwszej pomocy dla podopiecznych placówki.
Rozszerzona zawartość newsa
                Dzieciaki miały okazję zobaczyć schemat postępowania w przypadku osoby nieprzytomnej, złamania otwartego ręki, skręcenia kostki, omdlenia i krwotoku z nadgarstka; pozorować, a także ratować. Ku zdziwieniu, ale również uciesze naszej dzielnej drużyny dzieci doskonale orientowały się w przypadkach, pamiętały o bezpieczeństwie, pogotowiu… Największą atrakcją okazało się układanie na desce ratowniczej J. Bardzo dużym zainteresowaniem dzieci, ale również rodziców i opiekunów cieszył się punkt pomiaru ciśnienia.
                Po pokazie dzieci poddały się zabawie, a ratownicy jedzonku i odpoczynkowi, miło spędzili czas, a w międzyczasie dotarła Grażyna Kuchta, po czym posprzątali po sobie i opuścili placówkę.
                 Mam nadzieję, że punkt pokazowy został pozytywnie odebrany przez tamtejsze władze i zostaniemy kiedyś jeszcze poproszeni o urozmaicenie podobnej imprezy pokazem pierwszej pomocy.

Wanda Roda