Bal Mikołajkowy 2013
Dodane przez alien dnia 18 grudzień 2013 21:23:11
W sobotę 14 grudnia br. odbył się coroczny Bal Mikołajkowy PCK dla dzieci niepełnosprawnych z terenu całego Powiatu Wejherowskiego.
Dobroczyńcami bez których nie bylibyśmy w stanie tej imprezy zorganizować byli:
-Starosta Powiatu Wejherowskiego
-Prezydent Miasta Wejherowo
-Wójt Gminy Wejherowo
-Wójt Gminy Szemud
-Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Wejherowie

Jak również bez pomocy wolontariuszy.

Zarząd OR PCK Wejherowo

Rozszerzona zawartość newsa
Do uczestnictwa w Balu zaproszonych zostało 71 dzieci wraz ze swoimi rodzicami lub prawnymi opiekunami.
Podobnie jak w latach ubiegłych Bal odbył się w Szkole Podstawowej nr 9 w Wejherowie.

Przez 4 godziny dzieci bawiły się, śpiewały, tańczyły i uczestniczyły w rozmaitych konkursach przygotowanych przez słuchaczy z Powiatowego Zespółu Szkół Policealnych im. Zdzisława Kieturakisa w Wejherowie. oraz wolontariuszy SIM PCK Wejherowo (Dominika Domagała, Kornelia Eikmann, Julia Gawęda, Klaudia Ponka, Izabela Reschke, Wiktoria Gwóźdź, Kornelia Stawicka).

Malowane, roześmiane twarze wypełniały salę i przynosiły uśmiech również dorosłym, którzy także choć nielicznie angażowali się we wspólne harce.

Oczywiście główną i długo wyczekiwaną atrakcją była wizyta Mikołaja, który rozdawał dzieciom świąteczne paczki. Tym razem Mikołaj wystąpił w towarzystwie Pani Mikołajowej:)

Pragniemy podziękować wszystkim, którzy przyczynili się do stworzenia wspaniałej świątecznej atmosfery i z zaangażowaniem również sami przenieśli się do czasów dzieciństwa na te kilka godzin.

Zarząd OR PCK Wejherowo