Zawody Przed Zawodami
Dodane przez Timonvit dnia 11 maj 2014 18:47:47
W dniach 16 - 17.04.2014, zgodnie z tradycją zapoczątkowaną w 2004 roku, zorganizowaliśmy warsztaty dla młodzieży „Zawody Przed Zawodami”. W czasie warsztatów młodzież szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych miała okazję poćwiczyć umiejętności udzielania pierwszej pomocy zgodne z nowymi procedurami działu programowego pierwszej pomocy przy Zarządzie Głównym PCK.
Rozszerzona zawartość newsa
Po rejestracji uczestników, o godzinie 10:00 rozpoczęliśmy zajęcia omawiające nowe procedury i przypominające wykonywanie najważniejszych czynności w konkretnych przypadkach. Uczestnicy zapoznali się również z obsługą AED.
Następnie wszyscy zostali podzieleni na 7 grup w których każda dostała swój przypadek, do którego miała napisać karty oceny, stosowane później w czasie samych „Zawodów Przed Zawodami”. Następnie uczestnicy zapoznali się w zasadami działania w czasie wypadku komunikacyjnego.
Po obiedzie przyszła pora na główną część warsztatów, „Zawody Przed Zawodami”. Szkolne Drużyny zostały podzielone na dwie grupy. Pierwsza wcieliła się w komitet sędziowski Zawodów, druga w uczestników. Po pierwszej turze zawodów grupy zamieniły się rolami. Przez cały ten czas miały okazję udzielać pomocy osobie pogryzionej przez psa, poszkodowanemu z udarem mózgu, czy osobie bezczynności życiowych. Organizatorzy z zaskoczeniem stwierdzili że nie był wyczuwalny klimat niezdrowej konkurencji, zawodnicy były przyjaźnie nastawione do sędziów i pozostałych drużyn, obyło się bez niepotrzebnych kłótni o punkty czy krzyków o niesprawiedliwości.

Po zawodach, kiedy komisja sędziowska w składzie Kuchta Grażyny, Data Karoliny i Seredyńskiego Karola wpisała karty do systemu, Koordynator Warsztatów, Szymon Piotrowski ogłosił ich wyniki.

I – Drużyna 6: LO w Pucku „Chromosomy”
II – Drużyna 2: ZSP 2 w Nowym Dworze Gdańskim „Pogromcy Pierogów
III – Drużyna 4: Gimnazjum w Bolszewie „Żelki Wendta”
IV – Drużyna 1: Gimnazjum w Szemudzie „Kurczaki”
V – Drużyna 3: Gimnazjum w Redzie „Ewce Po Nalewce” oraz 5 Gimnazjum w Szemudzie „Ziutki”

/Szymon Piotrowski/