Pomoc Dla Marka
Dodane przez Timonvit dnia 27 kwiecień 2015 19:07:47
w niedziele 26 kwietnia w Pucku odbył się festyn charytatywny "Pomoc Dla Marka". Pan Marek był znanym i lubianym nauczycielem matematyki, a także działaczem społecznym na rzecz młodzieży. Niestety dostał udaru mózgu w wyniku którego do dnia dzisiejszego przebywa w śpiączce. Dochód z festynu zostanie przeznaczony na rehabilitację. Festyn został wsparty przez nasz Oddział Rejonowy. Jak? Dowiedzcie się w artykule. :)
Rozszerzona zawartość newsa
w niedziele 26 kwietnia w Pucku odbył się festyn charytatywny "Pomoc Dla Marka". Pan Marek był znanym i lubianym nauczycielem matematyki, a także działaczem społecznym na rzecz młodzieży. Niestety dostał udaru mózgu w wyniku którego do dnia dzisiejszego przebywa w śpiączce. Dochód z festynu zostanie przeznaczony na rehabilitację. 

Festyn został wsparty przez nasz Oddział Rejonowy PCK. Udostępniliśmy organizatorom nasze puszki kwestarskie oraz zorganizowaliśmy punkt pokazowo-poiarowy w którym każdy mógł za dobrowolną opłatą przeszkolić się z pierwszej pomocy oraz zmierzyć poziom ciśnienia tętniczego. Rozdane były również ulotki informacyjne dotyczące naszej działalności, pierwszej pomocy, krwiodawstwa oraz autyzmu. 

Nie obyło się bez pokazu ratowniczego. Zaczął się on od zwykłego postępowania przy nagłym zatrzymaniu krążenia, a skończył na pokazie z użyciem specjalistycznego sprzętu ratowniczego. 

Wszystko udbywało się pod czujnym okiem koordynatora punktu - Wandy Roda oraz naszego Szefa - Szymona, który obok miał rozstawiony punkt masażu. :D
Pokaz ratowniczy wykonali nasi nowi członkowie, Dagmara oraz Karol. :)

Na festynie udało się uzbierać ponad 12 000 zł. 
Jeżeli ktoś chciałby wspomóc rehabilitację p. Marka Wełpy może wpłacić pieniądze na konto ,

34 1240 4009 1111 0000 4490 9943 

Fundacja “Światło” ul.Grunwaldzka 64,87-100 Toruń