Etap Rejonowy XXIII Mistrzostw Pierwszej Pomocy PCK
Dodane przez Timonvit dnia 05 czerwiec 2015 17:31:57
Dnia 16.05.2015 dobyły się XXIII Mistrzostwa Pierwszej Pomocy Polskiego Czerwonego Krzyża etap Rejonowy. Udział wzięło 16 drużyn z naszego powiatu, zarówno gimnazjalne, jak i ponadgimnazjalne.
Rozszerzona zawartość newsa

Dnia 16.05.2015 dobyły się XXIII Mistrzostwa Pierwszej Pomocy Polskiego Czerwonego Krzyża etap Rejonowy. Udział wzięło 16 drużyn z naszego powiatu, zarówno gimnazjalne, jak i ponadgimnazjalne.

Scenki obejmowały zdarzenia, które mogą się w życiu odbyć gdzie ratownicy ratowali całą drużyną. A także indywidualne ratowanie kliku przypadków, m.in. RKO i Udar mózgu. Wszyscy ratownicy dobrze sobie poradzili z przypadkami oraz mieli chwile na rozrywkę. Nad prawidłowym przebiegiem scenek nadzorowała Sędzia Główny Mistrzostw – Monika Sikora.

Wyniki klasyfikacji szkół gimnazjalnych: 
1. Samorządowe Gimnazjum w Bolszewie – 1116 pkt.
2. Gimnazjum nr 1 w Rumi – 1068 pkt.
3. Gimnazjum nr 1 w Wejherowie – 1025 pkt.

Wyniki klasyfikacji szkół ponadgimnazjalnych:
1. Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 – Technikum- w Wejherowie – 1121 pkt.
2. Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 – LO – w Wejherowie – 1117 pkt.
3. I Liceum Ogólnokształcące w Wejherowie – 1053 pkt.

Maksymalną ilość punktów możliwą do uzyskania było 1267 pkt.

Wyróżnieni również zostali Najlepszy Kapitan, którym została Paulina Czerwionke z drużyny Samorządowego Gimnazjum w Bolszewie oraz Najlepszy Ratownik – Wojtek Naczke z drużyny ZSP nr 2 Technikum w Wejherowie.

Dziękujemy za wsparcie Urząd Miasta Reda, który ufundował nagrody ze scenek „Relaks”, Urząd Miasta Wejherowo, ufundował puchary dla szkół gimnazjalnych miejsce I, II i III, oraz Starostwo Powiatowe w Wejherowie za puchary dla szkół ponadgimnazjalnych za puchary dla miejsc I, II i III.

Szczególne podziękowania należą się Parafialnej Grupie Pozoracyjnej, która przyjechała wspomóc nas w działaniach mając możliwość ćwiczeń i integracji.

Wszystkim uczestnikom i osobą wspierającym serdecznie dziękujemy.