NUMER ALARMOWY GR 886 579 408
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Nawigacja
Strona Główna
Galeria
Archiwum Zdjęć
Artykuły
Forum
Linki
Szukaj
Kalendarz
Download
Informacje o SIM:
Kim jesteśmy?
Co proponujemy
Kontakt
Wzorowy wolontariusz
Regulamin SIM PCK w Wejherowie
Kursy Pierwszej Pomocy
Mistrzostwa Pierwszej Pomocy
Informacje o GR:
Historia
PROJEKTY
Integracja-Gorączka Sobotniej Nocy
Podziękowania
Honorowi Dawcy Krwi PCK
Oddaj Krew
Działalność Klubu HDK PCK w Wejherowie
Szkolne Koła PCK
Działalność SK PCK
Wykaz SK PCK
Oddział Rejonowy PCK:
Oddział Rejonowy PCK w Wejherowie
KAMPANIA 1%

Chcesz nas wesprzeć ?

Kliknij tutaj !

Z góry dziękujemy

FACEBOOK
Motto

" Posiadanie wielkiego serca nie ma nic wspólnego z wartością twojego konta bankowego. Każdy ma coś, co może dać innym." - Barbara Bush (żona Georga H.W. Busha)

SPONSORZY
Kaszubski Bank Spółdzielczy

AUTO Brudniewicz

Nasi Przyjaciele
Oficjalna strona GR PCK Gdynia

Wejherowo - serwis informacyjny

Blog obozu w Garczynie

Klub HDK przy ZR PCK Wejherowo

SK PCK w Gim. nr 1 w Rumi

KS TYTANI Wejherowo
SIM co proponujemy

Grupa Społecznych instruktorów Młodzieżowych w WejherowieCo oferuje SIM PCK w Wejherowie


Organizacja pokazów

Prowadzimy pokazy udzielenia pierwszej pomocy dla uczniów szkół wszystkich szczebli w ciekawej przestępnej dla młodych ludzi formie. Do każdego pokazu podchodzimy indywidualnie tak aby sposoby przekazywania informacji były atrakcyjne i łatwe do przyswojenia przez daną grupę a przypadki które prezentujemy odzwierciedlały najczęstsze zdarzenia w życiu.

Orgaznizacja prelekcji

Możemy przeprowadzić prelekcje posród grup uczniów, tematyka prowadzonych przez naszych członków prelekcji wiąże się z zdrowym trybem życia, higieną, AIDS i HIV, propagowaniem znajomości Konwencji Genewskich, Bezpieczeństwem ruchu drogowego itp.

"Ratuj z nami maluchami"


Jest to autorski program prowadzony we wszystkich tzw. zerówkach na terenie miasta Wejherowa. Podczas spotkań z dziećmi wolontariusze uczą dzieci prawidłowo wzywać pomoc z numer alarmowego, opowiadają o wolontariacie (co to jest i jak działa) oraz poruszają tematy na temat higieny i bezpieczeństwa.

Kursy

Co roku prowadzimy kursy udzielania pierwszej pomocy. W peżdzierniku każdego roku rozpoczynamy 16 godzinny kurs podstawowy (2 godzinne spotkania raz w tygodniu przez 8 tygodni). Na kursie podstawowym uczymy postępowania z osobą nieprzytomną z oddechem i bez, opatrywania złamań i ran oraz postępowania przy innych przypadkach.

Warsztaty

W kwietniu, wrześniu i grudniu prowadzimy 3 dniowe warsztaty szkoleniowe (od 17 w piątek do godziny 12 w niedzielę) na których poznajemy nowe techniki udzielenia pierwszej pomocy doskonalimy stare umiejętności oraz poznajemy dużo nowych znajomych z całego województwa Pomorskiego.

Obozy


Raz w roku podczas letnich wakacji organizowany jest obóz SZKOLENIOWO-WYPOCZYNKOWY na którym przez 2 tygodnie uczymy się udzielania pierwszej pomocy oraz aktywnie wypoczywamy pływając żagłowkami, jeżdżąc konno czy podczas innych zajęć.