NUMER ALARMOWY GR 886 579 408
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Nawigacja
Strona Główna
Galeria
Archiwum Zdjęć
Artykuły
Forum
Linki
Szukaj
Kalendarz
Download
Informacje o SIM:
Kim jesteśmy?
Co proponujemy
Kontakt
Wzorowy wolontariusz
Regulamin SIM PCK w Wejherowie
Kursy Pierwszej Pomocy
Mistrzostwa Pierwszej Pomocy
Informacje o GR:
Historia
PROJEKTY
Integracja-Gorączka Sobotniej Nocy
Podziękowania
Honorowi Dawcy Krwi PCK
Oddaj Krew
Działalność Klubu HDK PCK w Wejherowie
Szkolne Koła PCK
Działalność SK PCK
Wykaz SK PCK
Oddział Rejonowy PCK:
Oddział Rejonowy PCK w Wejherowie
KAMPANIA 1%

Chcesz nas wesprzeć ?

Kliknij tutaj !

Z góry dziękujemy

FACEBOOK
Motto

" Posiadanie wielkiego serca nie ma nic wspólnego z wartością twojego konta bankowego. Każdy ma coś, co może dać innym." - Barbara Bush (żona Georga H.W. Busha)

SPONSORZY
Kaszubski Bank Spółdzielczy

AUTO Brudniewicz

Nasi Przyjaciele
Oficjalna strona GR PCK Gdynia

Wejherowo - serwis informacyjny

Blog obozu w Garczynie

Klub HDK przy ZR PCK Wejherowo

SK PCK w Gim. nr 1 w Rumi

KS TYTANI Wejherowo
WARSZTATY RATOWNICZE 24- 26.09.2010
GRM WejherowoRozpoczęliśmy już w piątek, kiedy to skupiliśmy się na zgraniu członków grupy poprzez liczne zabawy. Trzeba było jednak szybko kończyć tą błogą sielankę! Zanim przystąpiliśmy do kolacji, wzięliśmy udział w zajęciach z międzynarodowego prawa humanitarnego. Wspólnie zastanawialiśmy się jak je promować wśród młodych ludzi. Podczas kreatywnego wieczoru stworzyliśmy bajkę, piosenkę, muzeum oraz pantomimę. Zajęcia zostały przeprowadzone przez Martynę.
Następnie przystąpiliśmy do długo oczekiwanych ćwiczeń nocnych. Pozwoliły one sprawdzić umiejętność ratowania w trochę innych warunkach. Scenki odbywały się w lesie. Udzielaliśmy pomocy zaginionej grupce dzieci, gdzie jedno z nich spadło z drzewa. Także poszkodowanemu bez czynności życiowych. W celu urozmaicenia ćwiczeń, znów wykazywaliśmy się kreatywnością: podczas budowania szałasu, szyny, poszukiwania szyszek oraz slalomu wokół drzew z poszkodowanym. Dodatkową scenką była tzw. sprawnościówka:) Około godziny 2 powróciliśmy do miejsca noclegu.

Sobota przed południem minęła nam pod kątem ćwiczeń mających na celu wzmocnienie współpracy ratownika PCK z służbami zawodowymi. Korzystając z pięknej pogody, rozpoczęliśmy ćwiczenia na dworze. Tam też w towarzystwie psa i koni ćwiczyliśmy współpracę w grupie oraz postępowanie przy konkretnych zdarzeniach (a było tego sporo). Byśmy nabrali sił organizatorzy zapewnili nam pyszny deser:)
Popołudniowe ćwiczenia pokazywały umiejętność kierowania zespołem oraz podejmowanie właściwych decyzji. Jednakże nie dano nam ich dokończyć, gdyż usłyszeliśmy: ALARM! ZGŁOSZENIE DO AMFITEATRU! LICZNI RANNI PO WYBUCHU FAJERWEREK! Czym prędzej spakowaliśmy potrzebny sprzęt, zaczęliśmy organizować dojazd oraz indywidualne wyposażenie. Już po 15 min. od zgłoszenia byliśmy w pełnej gotowości do wyjazdu. Natomiast po 30 min. dotarliśmy na miejsce akcji, gdzie po skontaktowaniu się z koordynatorem zabezpieczenia, podzieliliśmy się zadaniami. Rozstawiliśmy punkt medyczny. Ruszyły pierwsze patrole.
Poszkodowani oparzeni, z urazami kończyn, kręgosłupa zaczęli trafiać do punktu medycznego. Nikt nie został bez pomocy! Po dotarciu wszystkich poszkodowanych do PPM oraz sprawdzeniu terenu, zakończyliśmy alarm. Wróciliśmy do Orla, gdzie szczegółowo omówiliśmy co udało nam się wykonać oraz co powinniśmy poprawić w naszym działaniu. Trochę zmęczeni i głodni zaczęliśmy wielkie grillowanie połączone z licznymi zabawami:)

Wczesny poranek niedzielny, zaraz po śniadaniu oznaczał dla nas pracę w grupach. Tym razem tworzyliśmy projekty, które chcielibyśmy zrealizować (kto wie może się uda:)). W międzyczasie część osób ruszyła do centrum kaszuby, gdzie czekała na nas akcja promocyjna. Ci co zostali wysłuchali relacji z odprawy szefów grup ratownictwa (18- 19.09.2010). Wspólnie zastanawialiśmy się jak rozwiązać pewne kwestie. Po licznych wnioskach i podsumowaniu, zabraliśmy się za sprzątanie.

Dziękuję za aktywny udział:
Asi, Kasi, Karolinie, Natalii, Basi, Oli, Magdzie, Piotrkowi, Grzesiowi, Szymonowi, Damianowi, Adamowi.

Dodatkowo:
Bartkowi za pomoc w zorganizowaniu alarmu i ćwiczeń
Angelice, Bartkowi, Dorocie, Martwej, Hani, Grażynce za pozorowanie podczas alarmu


Monika

Dodane przez wallace dnia 27 wrzesień 2010 00:11:410 Komentarzy ˇ 1423 Czytań - Drukuj
Komentarze
Brak komentarzy.
Dodaj komentarz
Zaloguj się, żeby móc dodawać komentarze.
Oceny
Dodawanie ocen dostępne tylko dla zalogowanych Użytkowników.

Proszę się zalogować lub zarejestrować, żeby móc dodawać oceny.

Brak ocen.