NUMER ALARMOWY GR 886 579 408
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Nawigacja
Strona Główna
Galeria
Archiwum Zdjęć
Artykuły
Forum
Linki
Szukaj
Kalendarz
Download
Informacje o SIM:
Kim jesteśmy?
Co proponujemy
Kontakt
Wzorowy wolontariusz
Regulamin SIM PCK w Wejherowie
Kursy Pierwszej Pomocy
Mistrzostwa Pierwszej Pomocy
Informacje o GR:
Historia
PROJEKTY
Integracja-Gorączka Sobotniej Nocy
Podziękowania
Honorowi Dawcy Krwi PCK
Oddaj Krew
Działalność Klubu HDK PCK w Wejherowie
Szkolne Koła PCK
Działalność SK PCK
Wykaz SK PCK
Oddział Rejonowy PCK:
Oddział Rejonowy PCK w Wejherowie
KAMPANIA 1%

Chcesz nas wesprzeć ?

Kliknij tutaj !

Z góry dziękujemy

FACEBOOK
Motto

" Posiadanie wielkiego serca nie ma nic wspólnego z wartością twojego konta bankowego. Każdy ma coś, co może dać innym." - Barbara Bush (żona Georga H.W. Busha)

SPONSORZY
Kaszubski Bank Spółdzielczy

AUTO Brudniewicz

Nasi Przyjaciele
Oficjalna strona GR PCK Gdynia

Wejherowo - serwis informacyjny

Blog obozu w Garczynie

Klub HDK przy ZR PCK Wejherowo

SK PCK w Gim. nr 1 w Rumi

KS TYTANI Wejherowo
Gorączka Złota - Wycieczka do Filharmonii 11.08.2013
SIM Wejherowo Z przeprowadzonych na przełomie Maja i Czerwca zbiórek pieniężnych "Gorączka Złota" w szkołach ponadgimnazjalnych zebraliśmy kwotę 254,22 zł. Na co udało nam się przeznaczyć te pieniądze? :)

11.08.2013 dziewiętnaścioro dzieci z rodzin lokalnej społeczności, pozyskanych za pośrednictwem Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Wejherowie, z którym od ponad roku współpracujemy, udało się do teatru na spektakl "Czerwony Kapturek".   Po spektaklu w sali konferencyjnej w Filharmonii zorganizowaliśmy dla "PCKowskich pociech" prelekcje z pierwszej pomocy na których dzieci mogły nauczyć się pierwszej pomocy oraz zapoznać się ze sprzętem GR PCK w Wejherowie, w tym przypadku kamizelką KED.

Dodane przez Timonvit dnia 11 wrzesień 2013 19:12:360 Komentarzy ˇ 918 Czytań - Drukuj
FESTYNOWA NIEDZIELA 25 SIERPNIA 2013
GR PCK WejherowoPo sportowej sobocie przyszedł czas na niedzielę pod hasłem FESTYN. Tego dnia również zabezpieczaliśmy dwie imprezy, które pokrywały się godzinowo.

1-Festyn Dożynkowy Gminy Wejherowo, który odbył się na wiejskim boisku w Kniewie.

Nad bezpieczeństwem uczestników Dożynek czuwał zespół dwuosobowy w składzie:
-Ratownik Medyczny-Monika Koszałka
-Ratownik KPP-Asia Bejm

2-Festyn Sołecko-Rodzinny, który odbył się w Szemudzie (tutaj gościliśmy już po raz bodajże trzeci:)

Nad bezpieczeństwem uczestników Festynu czuwała ekipa w składzie:
-Ratownicy Medyczni z karetki-Kamil Gorzelic i Marek Sawka
-Kierownik Punktu-Ratownik Medyczny-Karolina Grzenkowicz
-Ratownik KPP-Ratownik Stały Punktu-Szymon Remusz
-Patrol-Ratownik KPP-Damian Tyszer i Grażyna Kuchta

Obie imprezy przebiegły spokojnie, uczestnicy świętowali i bawili się rozsądnie. Zanotowaliśmy tylko 1 poważniejszy przypadek-ale na szczęście obyło się bez transportu do szpitala, Nasza interwencja w punkcie medycznym okazała się wystarczająca.

Serdecznie dziękujemy organizatorom za poczęstunek i miłe przyjęcie.

Zarząd GR

Dodane przez alien dnia 29 sierpień 2013 23:08:500 Komentarzy ˇ 757 Czytań - Drukuj
SPORTOWA SOBOTA 24 SIERPNIA 2013
GR PCK WejherowoSobota 24 sierpnia br.minęła Nam pod kontem sportowych wydarzeń. Nasi ratownicy czuwali nad bezpieczeństwem osób niepełnosprawnych na dwóch imprezach:

1-w Gdyni na plaży śródmiejskiej przy Contraście odbył się III Ogólnopolski Turniej Siatkówki Plażowej Niesłyszących organizowany przez Klub Sportowy Niesłyszących MEWA z Gdyni we współpracy z GOSiR Gdynia

Patrolowali: Asia Bejm i Karol Seredyński

2-w Darżlubiu odbył się II Rajd Rowerowy do Darżlubia organizowany przez Stowarzyszenie Pomocy Osobom Niepełnosprawnym "Przystanek" z Wejherowa

Patrolowali: Ola Jędrzejczyk i Artur Ceynowa 

Głównym utrudnieniem był upał, który wszystkim dawał się we znaki podczas tego dnia. Na szczęście rachunek działań ratowniczych nie dał wysokich liczb. Kilka drobnych urazów i siniaków, które przecież są dobrą pamiątką z dobrej sportowej zabawy:)

Dziękujemy Naszym ratownikom za czujność, wytrwałość i zaangażowanie.

Zarząd GR

Dodane przez alien dnia 29 sierpień 2013 22:52:270 Komentarzy ˇ 730 Czytań - Drukuj
KING OSKAR MTB 18 sierpnia 2013
GR PCK WejherowoW niedzielę 18 sierpnia br. w Czymanowie (w okolicach jeziora Żarnowieckiego i elektrowni wodnej) odbył się tegoroczny rowerowy maraton KING OSKAR MTB 2013. Zgłosiło się łącznie ponad 500 uczestników z całej Polski, którzy podzieleni byli na 3 kategorie:

Kategoria 1-1 pętla, czyli ok. 22 km

Kategoria 2-2 pętle, czyli ok. 44 km

Kategoria 3-3 pętle, czyli ok. 66 km

Trasa była wymagająca wiele trudnych podjazdów oraz stromych zjazdów, do tego gdzieniegdzie w lesie błoto po deszczach, które nawiedziły ta okolice kilka dni wcześniej. Ale zawodnicy byli twardzi-większość dojechała do mety cało i zdrowo, mimo licznych wywrotek i doskwierającego słońca.

Zanotowaliśmy kilka drobnych interwencji oraz dwa poważniejsze przypadki-jeden wymagał odwozu do szpitala-wspomógł NAS systemowy zespół wyjazdowy "P" z Choczewa. 

Tego dnia nad bezpieczeństwem rowerzystów czuwali:

-patrol ratowniczy (Joanna Bejm i Aleksandra Jędrzejczyk)

-zespół wyjazdowy karetki typu "P" (Szymon Remusz, Karolina Grzenkowicz i Monika Koszałka)

Zarząd GR

Dodane przez alien dnia 26 sierpień 2013 14:26:080 Komentarzy ˇ 738 Czytań - Drukuj
ODPUST WNIEBOWZIĘCIA NMP 15 sierpnia 2013 roku
GR PCK WejherowoW czwartek 15 sierpnia br. z okazji obchodów religijnego Święta Wniebowzięcia NMP Ojcowie Franciszkanie z Wejherowskiego Klasztoru tradycyjnie już organizowali odpust na Kalwarii Wejherowskiej. My również pospieszyliśmy im z pomocą-zapewnialiśmy Polowy Punkt Medyczny oraz patrol ratowniczy, jako obstawę medyczną. Odpust przebiegł spokojnie.

Dziękujemy za obecność:

-Kamilowi Gorzelic

-Joannie Bejm

-oraz Aleksandrze Jędrzejczyk

Zarząd GRDodane przez alien dnia 24 sierpień 2013 15:59:290 Komentarzy ˇ 730 Czytań - Drukuj
XX EFOL 2013
GR PCK WejherowoW dniach 7-10 sierpnia br. na terenie Wejherowskich lasów oraz w okolicy osady Gniewowo/Młynki odbywały się XX Mistrzostwa Europy Leśników w Biegach na Orientację. Oczywiście nie mogło NAS tam zabraknąć, gdyż jednym z organizatorów był Uczniowski Klub Sportowy Siódemka z Rumi,z którym od kilku już lat mamy bardzo dobrą współpracę.
Przez te kilka dni zapewnialiśmy zawodnikom oraz organizatorom opiekę medyczną składającą się z ekipy polowego punktu medycznego, patrolu ratowniczego oraz ekipy zespołu wyjazdowego typu "S".
Choć pogoda w tych dniach była bardzo upalna, na szczęście nie wpłynęło to na ilość Naszych interwencji. Uczestnicy bezpiecznie przeszli przez wszystkie etapy zawodów. Zanotowaliśmy tylko 1 poważniejszy przypadek.

Za pracę podczas tych kilku dni dziękujemy:

a) Ratownikom Medycznym-Robertowi Borzińskiemu, Jakubowi Osipów, Michałowi Romasz, Łukaszowi Wrycz-Rekowskiemu, Mateuszowi Lezner, Karolinie Grzenkowicz

b) Lekarzom-Magdalenie Kołaczkowskiej, Annie Potrykus, Katarzynie Paupa-Dargacz

c) Ratownikom-Aleksandrze Patelczyk, Marcie Chłopińskiej, Aleksandrze Jędrzejczyk, Grażynie Kuchta, Szymonowi Piotrowskiemu, Damianowi Tyszer

d) Kierowcy Karetki-Szymonowi Remusz

Zarząd GR

Dodane przez alien dnia 24 sierpień 2013 15:44:370 Komentarzy ˇ 705 Czytań - Drukuj
Wakacyjna Wioska Tematyczna
SIM Wejherowo 30.07.2013 w ramach nawiązanej rok temu współpracy z Miejskim Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Wejherowie wsparliśmy Wakacyjną Wioskę Tematyczną punktem pokazowo-pomiarowym.


 Przez kilka godzin lokalna społeczność śródmiejskiego obrębu Wejherowa mogła zapoznać się z zasadami udzielania Pierwszej Pomocy. Tutaj zainteresowane były głównie dzieci i młodzież. Poznały one zasady resuscytacji krążeniowo-oddechowej, wykonywania opatrunków. Następnie mogły zobaczyć specjalistyczny sprzęt do udzielania Kwalifikowanej Pierwszej Pomocy.
 Równie dużym zainteresowaniem cieszył się punkt pomiarowy, na którym każdy mógł darmowo zmierzyć poziom cukru we krwi oraz ciśnienie. Chętni do zbadania byli zarówno dorośli jak i dzieci.
 Wakacyjna Wioska Tematyczna jest przedsięwzięciem działu Pomocy Instytucjonalnej Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Wejherowie, którego celem jest budowa poczucia wspólnoty oraz integracja społeczności.


Dziękuję wszystkim za przybycie:
Data Karolinie
Jędrzejczyk Oli
Kuchta Grażynie
Miler Sebastianowi

Szymon Piotrowski


Dodane przez Timonvit dnia 18 sierpień 2013 13:28:380 Komentarzy ˇ 861 Czytań - Drukuj
Zabezpieczenie medyczne CLMF 2013
GR PCK Wejherowo

W dniach 9- 10 sierpnia 2013 w Krakowie odbył się Coke Live Music Festival. W zabezpieczeniu medycznym tej imprezy brały udział dwie Grupy Ratownictwa Polskiego Czerwonego Krzyża:

GR PCK Wejherowo oraz GR PCK Kraków. W działaniach wspierali nas sympatycy grup oraz ratownicy z Poszukiwawczego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego z Gdyni.


Dodane przez wallace dnia 14 sierpień 2013 14:21:28Czytaj więcej ˇ 0 Komentarzy ˇ 755 Czytań - Drukuj
Pukazy, Pomiary Ciśnienia i zabezpieczenie - Festyn Strażaka w Kniewie
RedCross
 28.07.2013 nasza niezawodna ekipa wyruszyła do Kniewa, celem uatrakcyjnienia festynu przy OSP. Mimo morderczego upału wywiązywaliśmy się ze wszystkich zadań, a było ich trochę.

Tym razem nasz punkt był synchronizacją SIM i GR PCK w Wejherowie. :)
DO zada SIM PCK należał pomiar cukru we krwi i ciśnienia oraz pokazy pierwszej pomocy, których uczestnicy dostawali podpisane potwierdzenie udziału w miniszkoleniu. ;)

Na koniec natomiast przedstawiliśmy uczestnikom pokaz kwalifikowanej pierwszej pomocy z użyciem torby PSP R1 oraz noszy typu "deska".

Nad bezpieczeństwem od strony medycznej czuwał GR PCK w Wejherowie, który na szczęście nie miał żadnych poszkodowanych, mimo chwil dużego zwątpienia. :)

 Dziękuję wszystkim za przybycie:
Dejk Doroce
Grzenkowicz Karolinie
Kuchta Grażynie

Szymon Piotrowski


Dodane przez Timonvit dnia 30 lipiec 2013 22:36:370 Komentarzy ˇ 740 Czytań - Drukuj
Punkt Pokazowo-Pomiarowy przy krwiobusie 20.07.2013
SIM Wejherowo 20.07.2013 nasi członkowie wsparli zbiórkę krwi pokazami, pomiarem ciśnienia, zabawami dla dzieci, konkursami oraz, co najważniejsze - dobrym humorem. :)

Przez cały czas trwania zbiórki nasz punkt pokazowo-pomiarowy uatrakcyjniał akcję. Ponad to prowadziliśmy konkurs dla krwiodawców, którego zwycięzcy otrzymywali apteczki samochodowe.

Dodatkowo nasi ludzie wsparli akcję dodatkowymi litrami swojej krwi. ;)

Dziękuję wszystkim za przybycie:
Bejm Asi
Kuchta Grażynie
Oraz tym którzy zjawili się przelotem:
Gorzelic Kamilowi
Rajczyk Mikołajowi

Szymon Piotrowski

Dodane przez Timonvit dnia 29 lipiec 2013 22:29:330 Komentarzy ˇ 892 Czytań - Drukuj
Złote Przeboje na Wakacjach w Wejherowie
GR PCK WejherowoWczoraj (27 lipca 2013 roku) Radio Złote Przeboje zagościło w Wejherowskim Amfiteatrze. Festyn pod nazwą jak w tytule trwał od godziny 15.30 do 22.30. Ponieważ jednym z głównych sponsorów była firma PRYMAT-tak więc grillowaniu nie było końca:) Wszyscy uczestnicy mogli się bezpłatnie zajadać pysznościami przyrządzonymi przez Mistrza Kuchni Roberta Sowę i jego kulinarny zespół (Dziękujemy serdecznie za wyśmienity poczęstunek). Można było również wygrać różne przyprawy i profesjonalne stroje kucharskie. Na wszystkich czekała moc atrakcji-konkursy, zabawy i śpiewy dla dzieci jak i również dla dorosłych. Imprezę prowadził Zygmunt Chajzer. Gwiazdami wieczoru byli: PATRYCJA MARKOWSKA (której autograf udało się nam zdobyć) oraz ZAKOPOWER.

Akcentem promującym zdrowie był MAMMOBUS podstawiony przez innego sponsora ING Życie, gdzie kobiety ze skierowaniem oraz bez mogły sobie zrobić badanie mammograficzne piersi, które jest jednym z badań profilaktycznych w kierunku raka piersi.

Ja ze swojej stronie dziękuję Naszej ekipie za sprawne działanie-szczególnie podczas rozkładania i składania punktu medycznego, gdyż na szczęście w trakcie imprezy wszyscy bawili się uważnie i bezpiecznie i nie musieliśmy zbyt często interweniować.

Podziękowania dla:
-ekipy karetki (Szymona, Marka i Kamila)
-patroli (Damiana, Grażynki, Agaty, Doroty, Oli J., Sebastiana)
-lekarki, która na specjalne zamówienie organizatora (w ostatniej chwili) tuż przed rozpoczęciem imprezy dała się na namówić (Anny Potrykus-znanej niektórym jako Asertywna:)

Dziękuję także za miłą atmosferę:)

Karolina

Dodane przez alien dnia 28 lipiec 2013 10:52:090 Komentarzy ˇ 732 Czytań - Drukuj
Strona 8 z 48 << < 5 6 7 8 9 10 11 > >>