NUMER ALARMOWY GR 886 579 408
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Nawigacja
Strona Główna
Galeria
Archiwum Zdjęć
Artykuły
Forum
Linki
Szukaj
Kalendarz
Download
Informacje o SIM:
Kim jesteśmy?
Co proponujemy
Kontakt
Wzorowy wolontariusz
Regulamin SIM PCK w Wejherowie
Kursy Pierwszej Pomocy
Mistrzostwa Pierwszej Pomocy
Informacje o GR:
Historia
PROJEKTY
Integracja-Gorączka Sobotniej Nocy
Podziękowania
Honorowi Dawcy Krwi PCK
Oddaj Krew
Działalność Klubu HDK PCK w Wejherowie
Szkolne Koła PCK
Działalność SK PCK
Wykaz SK PCK
Oddział Rejonowy PCK:
Oddział Rejonowy PCK w Wejherowie
KAMPANIA 1%

Chcesz nas wesprzeć ?

Kliknij tutaj !

Z góry dziękujemy

FACEBOOK
Motto

" Posiadanie wielkiego serca nie ma nic wspólnego z wartością twojego konta bankowego. Każdy ma coś, co może dać innym." - Barbara Bush (żona Georga H.W. Busha)

SPONSORZY
Kaszubski Bank Spółdzielczy

AUTO Brudniewicz

Nasi Przyjaciele
Oficjalna strona GR PCK Gdynia

Wejherowo - serwis informacyjny

Blog obozu w Garczynie

Klub HDK przy ZR PCK Wejherowo

SK PCK w Gim. nr 1 w Rumi

KS TYTANI Wejherowo
Punkt Pokazowo-Pomiarowy przy festynie z okazji dnia godności osób niepełnosprawnych przy SOSW w Wejherowie
SIM Wejherowo

Dnia 18.06.2014r na placu przy Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym nr 1 w Wejherowie odbył się Festyn Naukowy dla dzieci i młodzieży. Oczywiście nie zabrakło na nim również naszego punktu pokazowo-pomiarowego. Dzięki zaangażowaniu dwóch dziewczyn uczestnicy festynu mieli szansę dokonać pomiaru ciśnienia i zapoznać się z zasadami pierwszej pomocy, a także nauczyć się poprawnego wykonywania resuscytacji krążeniowo-oddechowej Prócz naszego punktu atrakcją była również przejażdżka na koniu, lub objechanie terenu festynu na motocyklu. Oczywiście nie zabrakło pysznego poczęstunku jakim były własnoręcznie robione drożdżówki i pączki. 

Dejk Dorota i Roksana Klejdysz   


Dodane przez Timonvit dnia 06 lipiec 2014 11:50:580 Komentarzy ˇ 1562 Czytań - Drukuj
PUNKT POKAZOWY NA „DNIU RODZINY” W PRZEDSZKOLU KRECIK 17.06.2014
SIM Wejherowo

 Wtorek zapowiadał się wspaniale! Od rana świeciło słońce i łagodnie przygrzewało. Około godziny 16 dwie członkinie SIM’u zebrały się w przedszkolu Krecik przy ul. 3 Maja i w czerwonych polarkach rozłożyły kocyk, Ankę i bandaże.

Powoli dzieci wraz z rodzicami zbierały się na placu i wszystkie pognały do stoiska z watą cukrową, co utrudniało im wykonywanie RKO i pozorowanie urazów. Na szczęście szybko postanowiły odstawić słodkości i wzięły się do roboty! Szczególnym zainteresowaniem cieszyły się złamania.

Wydarzenie skończyło się o 17. A my zauroczone dzieciakami udałyśmy się do domku 

Wanda Roda i Roksana Klejdysz


Dodane przez Timonvit dnia 06 lipiec 2014 11:48:250 Komentarzy ˇ 1565 Czytań - Drukuj
Pokazy ALS w Luzinie
SIM WejherowoDnia 12 czerwca 2014 roku w szkole podstawowej w Luzinie odbyły się pokazy ALS. Dzieci mogły zapoznać się z działaniem kołnierza ortopedycznego, użyć stetoskopu i osłuchiwać się wzajemnie oraz uczestniczyć w akcji ratowniczej z wykorzystaniem AED. 
 Pokaz poprowadzili Robert Borziński i Karol Seredyński

Robert Borziński

Dodane przez Timonvit dnia 14 czerwiec 2014 23:58:390 Komentarzy ˇ 1585 Czytań - Drukuj
Punkt Pokazowo-Pomiarowy na festynie parafialnym 08.06.2014
SIM Wejherowo
08.06.2014 po raz kolejny zorganizowaliśmy punkt pokazowo-pomiarowy. Tym razem zagościliśmy na festynie parafialnym. Uczestniczy festynu mogli poznać zasady pierwszej pomocy, zmierzyć poziom ciśnienia tętniczego a także zapoznać się z działalnością Polskiego Czerwonego Krzyża za pomocą ulotek. Innymi atrakcjami festynu był np. przyjazd wozu strażackiego. Najmłodsi mogli spróbować swoich sił w tryskaniu wodą. 
Po wykonaniu pokazu wykonywania Resuscytacji Krążeniowo-Oddechowej zakończyliśmy naszą obecność.
 

Dziękuję uczestnikom akcji:
Data Karolinie
Klejdysz Roksanie
Sikora Marcie

Szymon Piotrowski

Dodane przez Timonvit dnia 14 czerwiec 2014 23:56:280 Komentarzy ˇ 1542 Czytań - Drukuj
Punkt Pokazowo-Pomiarowy na Olimpiadzie Uśmiechu 01.06.2014
SIM Wejherowo01.06.2014 o godzinie 16:00 zorganizowaliśmy punkt pokazowo-pomiarowy na festynie z okazji dnia dziecka "Olimpiada Uśmiechu". Każdy uczestnik miał okazję nieodpłatnie zmierzyć poziom ciśnienia tętniczego oraz przeszkolić się z udzielania pierwszej pomocy. 

Atrakcji było co niemiara, i nie sposób  wszystkie wymienić. :) 
Główną atrakcją była oczywiście sama olimpiada w której dzieci razem z przedstawicielami rozmaitych instytucji musiały zmierzyć się w konkurencjach takich jak przeciąganie liny, wyścigi w workach itp. :)

Dziękuje za obecność:
Domagała Dominice
Seredyńskiemu Karolowi

Szymon Piotrowski

Dodane przez Timonvit dnia 14 czerwiec 2014 23:48:000 Komentarzy ˇ 1572 Czytań - Drukuj
Dzień Dziecka w Sławutowie 01.05.2014
SIM Wejherowo01.06.2014 o godzinie 13:00 byliśmy obecni w powiecie puckim na festynie z okazji Dnia Dziecka w Sławutowie. Dzieci po odsłuchaniu rozmaitych bajek czytanych ze sceny przez lokalnych mieszkańców mieli okazję nauczyć się postępowania z osobą nieprzytomną oraz złożenia prawidłowego meldunku do CPR. 

Innymi atrakcjami na festynie były punkty z malowaniem twarzy, gastronomia, rysowanie czy drewniane rękodzieło.

Dodane przez Timonvit dnia 14 czerwiec 2014 23:16:380 Komentarzy ˇ 1523 Czytań - Drukuj
Punkt Pokazowo-Pomiarowy 30.05.2014
SIM WejherowoW sobotę 30.05.2014 zawitaliśmy w SOSW nr.1 w Wejherowie na festynie z okazji dnia dziecka. Tradycyjnie utworzyliśmy na nim swój Punkt Pokazowo-Pomiarowy, na którym można było zmierzyć sobie ciśnienie, zobaczyć pokaz udzielania pierwszej pomocy oraz spróbować własnych sił na fantomie.  
Innymi atrakcjami były smaczne posiłki, przejażdżka na motorach, strzelanie z łuku i wiele innych ciekawych rzeczy. 
Około godziny 13:00 zrobiliśmy pokaz ratowniczy z użyciem noszy typu "deska" oraz torby R1. 
Festyn zakończył się koło godziny 13.00 oczywiście my zabraliśmy się do domu trochę później 

Julia Żyłowska

Dziękujemy naszym członkom za obecność:
Domagała Dominice
Klejdysz ROksanie
Mazurkiewicz Arturowi
Żyłowskiej Julii
Piotrowskiemu Szymonowi

Dodane przez Timonvit dnia 14 czerwiec 2014 22:54:510 Komentarzy ˇ 1455 Czytań - Drukuj
Etap Rejonowy Mistrzostw Pierwszej Pomocy PCK w Wejherowie 23.05.2014
MISTRZOSTWA PCK

23 maja 2014 na terenie Zespołu Szkół nr 1 w Redzie oraz Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Redzie odbył się Etap Rejonowy Mistrzostw Pierwszej Pomocy PCK.

O godzinie 8:00 wszyscy organizatorzy i sędziowie zebrali się w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Redzie, aby przygotowywać zawody.

O godzinie 9:30 w sali gimnastycznej Zespołu Szkół nr 1 w Redzie rozpoczęło się uroczyste otwarcie mistrzostw. Obecni byli p. Prezes Oddziału Rejonowego PCK w Wejherowie, p. Gabriela Lisius, wiceprezes OR PCK w Wejherowie, p. Waldemar Mruz, przedstawiciele władz samorządowych, Naczelnik OSP w Redzie, p. Zbigniew Klejno, Dyrektor Zespołu Szkół nr 1, p. Marek Kamiński.

O godzinie 10:00 mistrzostwa rozpoczęły się one testem wiedzy, który wykonywała grupowo każda drużyna. Następnie pełną parą ruszyła część Mistrzostw na którą wszyscy czekali – scenki, czyli wiedza w praktyce :) Drużyny zmagały się z wieloma trudnymi przypadkami m.in. zakrztuszeniem, skręceniem, złamaniami, zatrzymaniem krążenia i wieloma innymi. Ponadto każda z drużyn brała udział w scence – FUN&PLAY organizowanej przez Straż Pożarną. Stacja ta okazała się miłą niespodzianką dla tych, którzy chcieli ochłodzić się w tak upalny i słoneczny dzień ;) Podczas gdy komisja liczyła głosy, wszyscy uczestnicy Mistrzostw zebrali się w sali gimnastycznej, aby posilić się przepysznymi drożdżówkami i zintegrować w tańcu... I nareszcie po tak długim dniu nadeszła chwila ogłoszenia wyników. W kategorii szkół gimnazjalnych III miejsce zajęło Gimnazjum nr 1 w Wejherowie, II miejsce zajęło Gimnazjum nr 1 w Rumii, I miejsce zajęło Samorządowe Gimnazjum w Bolszewie, w kategorii szkół ponadgimnazjalnych III miejsce zajęło III LO w Wejherowie, II miejsce zajęło I LO w Wejherowie, I miejsce zajęło Technikum nr 1 w Wejherowie.

Zwycięzcą jeszcze raz serdecznie gratulujemy, a wszystkim uczestnikom mistrzostw i ich opiekunom bardzo dziękujemy za udział i mamy nadzieję, że choć trochę przyczyniliśmy się do tego abyście zobaczyli, że Pierwsza Pomoc naprawdę jest super! Życzymy dalszych sukcesów i z niecierpliwością czekamy na kolejne Mistrzostwa Pierwszej Pomocy PCK :)


Dodane przez Timonvit dnia 14 czerwiec 2014 22:40:490 Komentarzy ˇ 1221 Czytań - Drukuj
Prelekcje dla Zespołu Szkół w Kielnie 20.05.2014
SIM Wejherowo20.05.2014 w Zespole Szkół w kielnie odbyły się prelekcje dla uczniów placówki. W tym czasie na sali gimnastycznej uczniowie mieli okazję się zapoznać z działalnością Czerwonego Krzyża na świecie oraz zasadami udzielania pierwszej pomocy.

Zaczęliśmy od uczniów klas 4-6 Szkoły podstawowej, następnie przybyły do nas osoby z klas gimnazjalnych. Obie grupy miały dostosowaną do swojego wieku prezentację wyjaśniającą, czym jest Czerwony Krzyż, co robi na świecie i w Polsce. Po prezentacji uczestnicy zostali podzieleni na trzy grupy w których mieli okazję: Poćwiczyć RKO, wykonać opatrunki w rozmaitych urazach, udzielić pomocy osobie nieprzytomnej. Wszystko to odbywało się pod okiem i instruktarzem naszego wspaniałego zespołu:
Domagała Dominiki
Nadolskiej Agaty
Piotrowskiego Szymona

Piotrowski Szymon

Dodane przez Timonvit dnia 13 czerwiec 2014 11:00:120 Komentarzy ˇ 1438 Czytań - Drukuj
Zawody Przed Zawodami
SIM WejherowoW dniach 16 - 17.04.2014, zgodnie z tradycją zapoczątkowaną w 2004 roku, zorganizowaliśmy warsztaty dla młodzieży „Zawody Przed Zawodami”. W czasie warsztatów młodzież szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych miała okazję poćwiczyć umiejętności udzielania pierwszej pomocy zgodne z nowymi procedurami działu programowego pierwszej pomocy przy Zarządzie Głównym PCK.

Dodane przez Timonvit dnia 11 maj 2014 18:47:47Czytaj więcej ˇ 0 Komentarzy ˇ 1472 Czytań - Drukuj
Pokaz Pierwszej Pomocy na Festynie "Pomoc Dla Marka
SIM Wejherowo13.04.2014 w godzinach 14:00-19:00 na rynku w Pucku odbył się festyn charytatywny "Pomoc Dla Marka zorganizowany przez Szkołę Wietnamskich Sztuk Walki Vo-Quyen Puck. 

W trakcie festynu uczestnicy mogli skorzystać z licznych atrakcji takich jak pokazy sztuk walki, przejażdżki motocyklami, koncerty, loterie fantowe, masaże biurowe. 

Obok licznych atrakcji nie zabrakło również pokazu pierwszej pomocy, wykonanego przez przedstawiciela naszej grupy. 
Uczestnicy mogli się zapoznać z prawidłowym postępowaniem przy osobie nieprzytomnej nieoddychającej. Każdy chętny mógł spróbować własnych sił na specjalnym manekinie. :)

Marek Wełpa jest znanym i lubianym nauczycielem matematyki oraz Mistrzem Puckiej sekcji Vo-Quyen, który znalazł się w trudnej sytuacji zdrowotnej. Zebrane w czasie festynu pieniądze zostały w całości przekazane na potrzeby rehabilitacji po-udarowej. 

Dzięki zaangażowaniu wszystkich wolontariuszy udało się zebrać pokaźną kwotę 15.150,57. 
Dziękujemy organizatorom festynu ze szkoły Vo-Quyen za zaproszenie. :) 

Dodane przez Timonvit dnia 17 kwiecień 2014 11:16:390 Komentarzy ˇ 1604 Czytań - Drukuj
Strona 5 z 48 << < 2 3 4 5 6 7 8 > >>